​​Po: 15.00 - 17.00

Krásenský pinčes 2017

Rozhodčí

Turnaj ve stolním tenise.

V sobotu 28.1. se ve 13h na sále v kulturním domě sešli místní i přespolní borci, kteří ovládají práci s pálkou a míčkem. Konal se totiž už 2. ročník turnaje ve stolním tenise s názvem Krásenský pinčes, pořádaný místním Sportovním klubem. Soutěžících se sešlo 30, kromě krásenských jsme mohli přivítat sportovce z blízkých Březin či Sněžného a dokonce nás účastí poctili i závodníci z daleké Prahy a Brna. Diváků se také dostavilo velké množství. Během celé akce se mohli sportovci i přihlížející občerstvit na přísálí, kde měla pro ně připraveno pohoštění Hanka Javůrková, za barem každého obsloužil Myšák Štrumfa.
 Podle původního plánu se mělo hrát ve čtyřech základních kategoriích – děti (do 11 let), dorost (do 16 let), muži a ženy. Tento ročník se však dostavilo mnohem více hráčů než loni, s čímž nepočítal připravený počítačový program, nastavený na maximální počet 5 hráčů ve skupině. Z toho důvodu musely vzniknout rychlou improvizací další 2 skupiny, kterými byla 2. skupina mužů a skupina mix. V každé kategorii se hrála nejdříve tzv. skupina, kde bylo pořadí zápasů předem rozlosováno. Ze skupiny se postupovalo do semifinále, nakonec následovalo finále, tedy souboje o 1. a 2. místa v jednotlivých kategoriích. Zápasy se hrály na třech stolech, dva nové jsme tento rok zakoupili, třetí byl půjčený ze Spělkova. Všichni hráči bojovali ze všech sil, některé výkony byly téměř profesionální. Krásenští muži ukázali, že stolní tenis tu měl v minulosti své pevné místo.
Turnaj byl ukončen v 18h, kdy došlo k vyhlášení výsledků a předání cen vítězům i méně úspěšným zúčastněným. Tento rok si všechny poháry za první místa odnesli přespolní účastníci turnaje. Jedinou  výjimkou byl Jura Paclík, vítěz v kategorii dětí. Doufáme, že výsledky soutěže se stanou  velikou motivací pro tento rok a sál KD bude o sobotních pingpongových trénincích praskat ve švech.
V letošním roce došlo k výraznému zlepšení organizace závodu,  přesto se našlo pár mušek ke zdokonalení do příště. Vyšší účasti určitě napomohlo i lepší načasování soutěže na měsíc leden, kdy je každý rád za malé povyražení.