Rušení autobusových spojů? Ne!

autobusová zastávka KrásnéNaši vcelku poklidnou obec zasáhla koncem dubna v podstatě poplašná zpráva o rušení autobusových spojů na linkách Svratka/Polička a zpět.

Obec Krásné obdržela dne 27. 4. 2016 elektronickou poštou zprávu od p. Jany Švecové z Krajského úřadu pardubického kraje s návrhem jízdních řádů, kde bylo navrženo zrušení zajížďky autobusů Zlatovánek linky 680833 Polička-Březiny a zpět a linky 840101 Svratka-Polička a zpět do obce Krásné (jedná se o zajížďku od zastávky Kučerův mlýn do Krásného). Jako důvod bylo uvedeno, že zajížďku hradí pardubický kraj, a protože se jedná již o území Kraje Vysočinu, tak nebude od 12. 6. 2016 v tomto dále pokračovat. Vzápětí, cca po 2 hodinách obec obdržela další email, od p. Bartoše z Krajského úřadu Kraje Vysočiny, kde obšírně vysvětluje proběhnuvší jednání obou krajů o úhradách mezikrajových linek.

Starosta ve spolupráci s místostarostkou okamžitě odeslal na oba krajské úřady i okolní obce reakci, že s rušením spojů zásadně nesouhlasí a žádá o okamžitou schůzku zástupců obou krajů. Tato schůzka proběhla dne 9. 5. 2016 na obecním úřadě v Krásném.  Zde bylo konstatováno, že se jedná o jedno velké nedorozumění - zástupce Kraje Vysočina nás ujistil, že kraj bude platit úsek do Krásného a nedojde k žádnému rušení spojů s výjimkou spoje číslo 9 na lince 680833 Polička-Březiny v čase 10:35 z Poličky. A spoje číslo 10 na lince 680833 Březiny-Polička v čase 11:30 z Březin. Tento spoj nebude nadále fungovat, z důvodu nízkého využití (max. 3 lidi měsíčně).

Takže nepodléhejte panice, kromě jednoho autobusu, který jsme v podstatě vůbec nevyužívali, se žádné rušení spojů nekoná. Včasným, důrazným a hlavně konstruktivním přístupem vedení naší obce zůstává dopravní obsluha zachována.

Vytvořeno: 2. 12. 2016
Poslední aktualizace: 15. 2. 2017 05:29