Grantový program na podporu rozvoje dlouhodobých sportovních a volnočasových aktivit občanů obce Krásné 2Obec Krásné na svém 28. Zasedání Zastupitelstva Obce Krásné schválilo usnesením č. 28.4 grantový program na podporu sportu a volného času na rok 2017.

Podprogram A - Sport a tělovýchova (finanční alokace 25.000,- Kč)

• Cíl podprogramu:

Zlepšení a podpora dlouhodobých sportovních a tělovýchovných aktivit obyvatel obce Krásné, se zvláštním zaměřením na děti a mládež, rozvoj prvků občanské společnosti, vytvoření společné identity obyvatel regionu.

• Popis a rozsah programu:

Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování rozvoje dlouhodobých sportovních a tělovýchovných aktivit v obci Krásné, především spolufinancování činnosti subjektů působících v oblasti sportu a tělovýchovy. Finanční podpora je určena především na sportovní aktivity se zaměřením na rozvoj propagace sportu a tělesné výchovy, na zvýšení společenské hodnoty a role sportu, na změnu hodnotové orientace občanů a na reprezentaci obce Krásné.

Podprogram B – Požární ochrana, ochrana obyvatelstva a krizové řízení (finanční alokace 20.000,- Kč)

• Cíl podprogramu:

Zlepšení a podpora dlouhodobých činností na úseku práce s dětmi a mládeží a výchovné činnosti při výchově obyvatelstva k předcházení požárů, propagace a historie požární ochrany, ochrany obyvatelstva a příprava obyvatelstva k sebeochraně a vzájemné pomoci při mimořádných událostech.

• Popis a rozsah programu:

Účelem poskytovaných finančních prostředků je zajistit spolufinancování rozvoje dlouhodobých aktivit na úseku požární ochrany a prevence v  obci Krásné, především spolufinancování činnosti subjektů působících v oblasti požární ochrany. Finanční podpora je určena především na soutěže dětí organizované nestátními neziskovými organizacemi, na propagační, výchovné a vzdělávací akce pro děti a mládež; odborné semináře vedoucích mládeže a dětí; dětské tábory mladých hasičů a záchranářů. Dále pak na pořádání výukových programů, konferencí a přednášek, a podpora při propagaci požární ochrany a ochrany obyvatelstva při mimořádných událostech.

Vytvořeno: 12. 12. 2016
Poslední aktualizace: 15. 2. 2017 08:14